квартиры посуточно в Одессе квартиры посуточно в Одессе квартиры посуточно в Одессе

Снять в Одессе

Орендуємо квартиру в Одесі. Чи заключати договір?

Суворість прийнятого закону про державну реєстрацію договору оренди житла компенсується цілком легальній можливістю його не виконувати.

Нове правило про те, що тепер договору оренди житла необхідно реєструвати в БТІ і завіряти у нотаріуса, а отже платити податок у розмірі 15% від орендної плати, спантеличила добру половину одеситів. Адже багато з них здають свої квартири в оренду, інші їх винаймають. Ми вивчили проблему і переконалися, що квартиру або будинок в Одесі, як і раніше можна орендувати як на основі усної угоди так і за договором, але складеним таким чином, щоб уникнути податку причому на законних підставах.

  За офіційною статистикою зараз в Одесі винаймаються лише близько 5% квартир. Схоже йдуть справи і в інших великих містах України. Однак якщо пробігтися очима по рубриці «Оренда квартир» будь-якої газети безкоштовних оголошень, можна зробити висновок, що в реальності житла здається / винаймається в кілька разів більше. Сенс нового закону в тому, щоб вивести ринок довгострокової оренди з тіні і примусити господарів нерухомості платити податки. 

 Тепер закон зобов'язує реєструвати право орендодавця на оренду в БТІ. Однак перед цим документ необхідно ще й завірити в нотаріуса. А нотаріус зобов'язаний повідомляти в районну податкову інспекцію раз на місяць про всіх завірені їм договора, які передбачають отримання прибутку. 


 Виходить, що якщо власник квартири не заплатить у вигляді податку 15% від суми, зазначеної в договорі оренди, він буде мати неприємності з податковимі органами. 

Мова йде про досить серйозні суми: якщо податок заплатять тільки з 5% квартир з 400 тисяч., Якими, за даними Держкомстат а володіють одесити, то при середній по Одесі орендній плати $ 300 на місяць держава отримає $ 10,8 млн. на рік. А якщо поставити під податковий контроль вже половину ринку? Зрозуміло що в більшості своїй, громадяни які здають квартири в Одесі і їх орендують не замислюються про проблеми наповнення бюджету. Але багато хто відчуває, що справа тут не гаразд. А що якщо заздрісна сусідка тепер «настукає» до податкової? При цьому ріелтори ще й підливають масла у вогонь, пояснюючи чому орендна плата повинна збільшитися як мінімум на 15% - і, відповідно, зрости їх комісійні.


Перша думка, яка приходить в голову орендодавцям: просто занизити в договорі орендну плату до символічної суми, наприклад 50 грн, і от з неї і платити п'ятнадцять відсотків податку, а з квартирантів брати як і раніше. Однак при здоровому міркуванні-це не вихід.

По-перше, будь-яке спілкування з податковою інспекцією для нормальної людини нестерпно. А по-друге, а що як орендар почне платити строго за договором, зробивши вигляд, що усної домовленості не існує?

Квартировласники бояться, що мешканець «угробить» квартиру або ж не стане платити орендну плату, а виселити його буде неможливо. У свою чергу квартирантів хвилює можливість волюнтаристського зростання орендної плати, неповернення їх застави і несподіваного вимоги звільнити житло. Так що договір в більшості випадків все-таки потрібен.

Зрозуміло, що ніхто не піде з ним до суду через забруднені шпалери, але всеж-таки договір гарантує, що при значному збитку, нанесеному квартирі, мешканця можна буде притягнути до матеріальної відповідальності. Так само прохання з'їхати з квартири до закінчення обумовленого терміну орендар зазвичай виконує. Але договір страхує його від попадання в безвихідну ситуацію. Суд ніколи не прийме рішення про виселення мешканців взимку, або якщо є діти, і на даний момент немає ніякого іншого житла.

Виходить, договір потрібен. Значить, квартирантам треба готуватися до зростання орендної плати, а орендодавцю - до постійного спілкування з податковим інспектором?

Зовсім ні. Вихід виявляється досить простим, як все геніальне. У договір додається ще один пункт про те, що господар і орендар житла зобов'язуються завірити його у нотаріуса. Після цього ставиться крапка. Терміни виконання цього пункту не вказуються. Згідно з чинним законодавством таке формулювання бездоганне юридично.

Між іншим вписати її - в інтересах обох сторін. Тому як, якщо виникне конфліктна ситуація, і необхідно буде звернутися до суду, першим ділом ображений запросить кривдника до нотаріуса для посвідчення договору. А коштує такий візит до нотаріуса майже тисячу гривень, так що це повинно охолодити кривдника і підштовхнути сторони до мирного вирішення конфлікту.


В жодній західній країні подібної практики немає. Основна функція письмового договору про оренду житла в Європі - гарантія прав квартиранта і власника житла. Закон не забороняє винаймати житло за усною домовленістю, хоча найчастіше який-небудь документ все-таки складається.
C іншого боку доходи громадян від оренди природно обкладаються податком державою як і всі інші. Власник житла має сам підрахувати, скільки він повинен державі і сплатити. При цьому армія податкових консультантів завжди готова допомогти оптимізувати сплату податків за допомогою цілком законних схем.

Чи всі на Заході платять податки з доходу від здаваного житла? Звичайно ні. Частка несвідомих орендодавців залежить від національного менталітету. У Німеччині та Скандинавії він низький, а по мірі просування на південь або схід Європи зростає. Це, загалом-то, відноситься до багатьох податків. Податкової інспекції допомагають вибіркові перевірки і всезнаючі сусіди. Західний світ страждає від зайвої бюрократизації, але навіть там поки що не додумалися реєструвати кожен договір про оренду житла і перетворювати нотаріусів у стукачів.
 

об аренде квартир без посредников в Одессе (рус.)

 

Цена (не более):  грн /сутки