квартиры посуточно в Одессе квартиры посуточно в Одессе квартиры посуточно в Одессе

Снять в Одессе

Підсумки сезону подобової оренди квартир Одеси 2010. Статистика, тенденції й висновки.

Ціль цього огляду - відстежити основні тенденції у світі подобової оренди одеських квартир за результатами літнього сезону 2010 року, а також у порівнянні їх з аналогічними попередніх років.

Основним підсумком сезону без сумніву можна вважати той факт, що, не дивлячись на наявність широкого вибору закордонних турів, українці продовжують їздити відпочивати в Одесу і на її околиці. Пальму першості тут як і раніше тримають кияни, яких добра половина серед внутрішніх туристів. Не сильно відстають від українців і росіяни ( знову ж у першу чергу мешканці російської столиці). Так що характерний московський акцент дуже часто можна почути на вулицях Одеси як у липні так і серпні. Що стосується білорусів і молдаван, то й вони є, але їх відчутно менше ніж росіян, і квартири вони винаймають у середньому поскромніше, що, втім, економічно цілком можна пояснити. Цього року значно менше було гостей з Італії й Туреччини. А от у минулі роки вони активно наводнювали літнє місто. Якщо в цілому спробувати оцінити у відсотковому відношенні частки клієнтів по кожній з лідируючих країн , то цифри будуть приблизно наступні

Україна - 65%
Росія - 20-25%
Молдова - 3-4%
Белорусь - 3%

За оцінками одеських експертів посуточної оренди середні ціни для фінального клієнта залишилися в доларовому еквіваленті на рівні 2009 року. Хоча по деяких видах особливо популярних квартир на піку сезону в серпні спостерігалося зростання у діапазоні 5-10% проти аналогічних цін минулого року. Літня подобова вартість оренди квартир в Одесі як і раніше залишається практично найвищою в Україні ( влітку ціни в Одесі вище навіть за київські).

Що стосується розрізу по числу кімнат, то з початку кризи 2008 року зберігається тенденція до екомномії: більшість туристів намагається знімати помірні й по площі й за інтер'єром квартири. Лідирують у попиті відповідно однокімнатні квартири, особливо ті, де можуть розміститися більше 2 осіб. Також гарний попит був і на «двушки» економ-класу на дві пари мешканців. А ось три- і чотирикімнатні апартаменти повністю заповнювалися тільки на піку сезону, а в травні-червні по них був серйозний недобір. Підтвердилася тенденція 2009 року, яка полягає в тому, що квартири люкс-рівня цікавлять лише дуже вузький прошарок клієнтів, і як правило це заїзди на 1-3 доби. Туристів, готових переплачувати за VіP-апартаменты з "шикарним видом на море", на жаль для одеських орендодавців цього року був не так вуж багато.


Традиційно влітку користуються попитом квартири на Фонтані ( особливо в Аркадії) та в інших приморських районах Одеси. При цьому попит на це житло носить сезонний характер і практично падає до нуля приблизно із середини вересня. Фішкою сезону стала активна пропозиція в подобову оренду квартир в Аркадийскому Палаці. Щоправда ціни на них залишаються досить високими: хазяї намагаються "відбити" капіталовкладення в дорогі ремонти за короткий тримісячний одеський сезон.


Аванси. Цікавою новинкою стало зниження середнього авансу при бронюванні квартир в Одесі без посередників. Ні для кого не є секретом ,що для гарантованого бронювання квартир у високий сезон хазяї або агенти в обов'язковому порядку беруть передоплату. У колишні роки звичайною передоплатою була вартість однієї доби при оренді квартири строком до 7 днів, двох діб при строку 8-14 днів й 3 діб при більш тривалих замовленнях. У цьому ж році, напевно, через зрослу конкуренцію орендодавці як правило готові були задовольнятися передоплатою за одну добу навіть при досить довгих бронюваннях. А клієнтів на близькі дати часто-густо чекали взагалі без передоплати, що в минулі літні сезони було досить рідким явищем.

Середня тривалість заїзду також залишалася на рівні минулих років і склала -6-7 днів. У цьому аспекті ринок залишається стабільним: і в 2008 й в 2009-м картина була приблизно такою самою.

Цікавим є те, що за статистикою одеських сайтів подобової оренди близько 60-63% їхніх відвідувачів- жінки, т.е чоловіків, зайнятих пошуком квартири для відпочинку в Одесі майже в 2 рази менше.

Ну й знову ж традиційно з настанням осіни й відповідно несезону, ринок посуточной оренди в Одесі переходить у стан "полусплячки". Дві третини квартир, що здавалися влітку подобово, переводяться власниками й операторами в режим довгострокової оренди приблизно до травня наступного року. У роботі як правило залишаються пропозиції тільки в "самому центрі"- районі вулиць Дерибасівської, Грецької , Приморського бульвару, які відрядні й інші гості міста готові орендувати цілий рік. Аркадія й Фонтан завмирають чекаючи феєрії "Відпочинок в Одесі 2012".
 

 

Цена (не более):  грн /сутки