квартири подобово одеса квартири подобово одеса квартири подобово одеса

Квартири в Одесі

 Туалети в Одесі.

На жаль ситуація  з туалетами в Одесі не дотягує до цивілізованих норм. Їх явно недостатньо для мільйонного міста. Міська влада рекомендує туристам у разі потреби справляти нужду в будь-якому  найближчому кафе або ресторані. Міська влада Одеси вже кілька років тому постановила, що персонал кафе повинен пускати в туалет всіх бажаючих, незалежно від того, чи є вони клієнтами кафе. На перевірку виявляється, що це працює не більш ніж в 50% випадків. У закусочних Макдональдс, наприклад, часто-густо в туалет пускають тільки при введенні коду, зазначеного на чеку. Крім нижчеподаного списку туалети в Одесі є на кожному з ринків, у навчальних закладах (вишах ), поліклініках, бізнес-центрах, супермаркетах. 
 

Список туалетів в центрі Одеси

Торговий центр Афіна на Грецькій Площі (поверх мінус 1). Платний.

Морвокзал. Платний. Центральний залізничний вокзал (Вхід з тилу головного корпусу). Платний.

Соборна площа (Біля фонтану і сувенірного ринку). Платний.

Старосінна площа. Безкоштовний. Куликове Поле. Платний.

Херсонський сквер. Безкоштовний.

Визначні пам"ятки Одеси.

Всі головні визначні пам'ятки Одеси зосереджені в центрі міста, і почнемо ми свій шлях із Грецької площі.
Після повної реконструкції в 2005 році, тут стало більш затишно й приємно. Замість старого асфальту виклали бруківку, відкрили два фонтани, поставили ослінчики. А прикрасою площі як і раніше є 4-х поверховий торговий центр "Афіна", один із найбільших у місті. Тепер це теж визначна пам'ятка Одеси.

Тут можна не тільки пройтися по різноманітним бутікам, але й дуже смачно й недорого перекусити в ресторанному комплексі "Афіна-Таврія В".
Рухаємося далі від Грецької площі убік Преображенської вулиці. Погляду відкривається найбільший православний храм Одеси - Спасо-Преображенський Кафедральний Собор. Закладений в 1794 році, переніс він на своєму столітті чимало потрясінь, самим значним з яких було повне розгарбування й руйнування більшовиками в 1936 році.
Яхти в районі Морвокзалу ( Пасажирського Терминалу Одеси) Після цього комуністична влада міста вирішила влаштувати на місці Собору розважальне місце, а на місці головного вівтаря планувалося поставити туалет. І тільки заступництво світового світила науки з В.П. Філатова врятувало святе місце від опоганення - на місці вівтаря встановили фонтан з великою мармуровою вазою у вигляді квітки (прозваною згодом вазою Філатова). Відновлення Собору почалося з 1996 року, коли були зроблені розкопки й виявлена вцілілий фундамент храму. Гроші на відтворення були зібрані винятково з пожертвувань фізичних й юридичних осіб, жителів міста Одеса, а також іноземців, що відвідували місто.

 


Зараз Спасо-Преображенський Собор гордість одеситів, краса й одна з головних визначних пам'яток Одеси.
Спасо-Преображенський Собор. ( УПЦ МП)
Навколо Собору розташовується сувенірний ринок, що раніше перебував у горсаду на Дерибасівській. Тут же й одеські художники, що демонструють свої роботи. Ціни відносно низькі, якщо врахувати, що багато виробів ручної роботи існують у єдиному екземплярі, а деякі зі звання шедевра. Не пропустіть цей ринок, якщо ви хочете придбати істинно одеський сувенір. Але навіть якщо ви нічого не купите, відчуття залишиться як після відвідування невеликого музею під відкритим небом.


Ну от ми й в одному кварталі від серця Одеси, всесвітньо відомої Дерибасівської вулиці. Названо вона так на честь першого градоначальника Одеси Йосипа Де Рибаса, що розробляв план створення міста й брав участь у його будівництві. Вулиця невелика в довжину, так і завширшки , не має спуска до моря, але проте, є в ній щось особливе, заворожливе, через що вона й стала головною, легендарною вулицею. Можливо, тому, що відчувається на ній спокій, безтурботність, домашній комфорт, а може, закохує вона в себе прекрасною архітектурою, відсутністю машин, низкою затишних кафе й тінистих лип. У кожного своя причина, щоб полюбити цю вулицю.


Пам'ятник знаменитому стільцю з романа Ільфа та Петрова. вул. Дерибасівська..На Дерибасівській попадаємо в міський парк, він же Горсад. 9 травня 2007 року закінчилася його майже піврічна реставрація. І парк став ще краще, затишніше й гарніше. Радують око нова ротонда, доглянуті строкаті клумби. А фонтан так і зовсім став черговий визначною пам'яткою міста - увечері з 21 до 23.30 годин він стає світло-музичним! Видовище, від якого важко відірватися, забезпечують 4 спеціальні прилади, що подають щохвилини 12 тонн води й що використовивають 5 кольорів підсвічування, а музичний репертуар постійно оновлюється.
Світло-музичний фонтан на Грецькій площі.
Ну й звичайно, залишилися на своїх місцях пам'ятники-символи Одеси: статуї лева й левиці, пам'ятник 12-ому стільцю з однойменного оповідання Ильфа й Петрова, пам'ятник заслуженому Одеситові, акторові й письменникові, Леоніду Утьосову.

Ідемо до кінця Дерибасівської і звертаємо на Ланжеронівськую. Перед очами черговий шедевр архітектури - Одеський Оперний Театр. Будинок виконаний у стилі віденського "бароко". Фасад театру прикрашають скульптури героїв грецької міфології, а по фронтоні встановлені погруддя геніальних творців літератури й мистецтва: Пушкіна, Глінки, Грибоєдова, Гоголя.


 

Якщо немає часу підбирати квартиру самостійно - відправте швидке замовлення або запит! Якщо в вас немає часу обирати квартиру або готель в Одесі самостійно- напишіть нам Ваші побажання за допомогою помаранчевої кнопки зліва, наш менеджер запропонує Вам придатне  житло.

 Помилувавшись красою й величчю оперного театру, продовжуємо свій шлях до Думської площі, на якій розташований будинок міської ради. Недалеко від нього, можна побачити пам'ятник із цікавою історією - пам'ятник апельсину, що врятував місто. І це не жарт. Скульптурна композиція зображує доленосний момент у житті Одеси, коли імператор Павєл призупинив фінансування будівництва міста. Тоді одесити піднесли йому в подарунок небувалий на той час подарунок - чотири тисячі кращих грецьких апельсинів. Подарунок настільки сподобався Павлу, що цар виділив гроші, і будівництво міста продовжилося.
Оперный театр. Одеса.Від Думської площі уздовж моря простирається ще одне чудове місце для відпочинку й прогулянок - Приморський бульвар. Тут можна перебувати годинами, милуючись видом на морський порт із судами, теплоходами і яхтами, насолоджуючись прохолодною тінню й ласкавим морським бризом.
Приморський бульвар приводить нас прямо до засновника Одеси й символу міста - пам'ятнику Дюку Де Рішел”є. Це не просто символ міста й історична цінність, це його талісман - біля нього призначають побачення й зустрічі, загадують бажання...

пам'ятник Дюку Де Ришел'е.
З боку Дюка відкривається красивейший вид на Потьомкінські сходи й Морський вокзал. Потьомкінськи сходи й правда вражають своїми розмірами - 192 щабля, довжина 142 метра, висота 24 метра. А якщо дивитися на сходи в самому її низі, то за рахунок перспективи вона виглядає ще більше й величніше.
Рухаємося до кінця Приморського бульвару, де перебуває Воронцовський палац, ще одна архітектурна прикраса Одеси. Палац цікавий тим, що побудовано в різних архітектурних стилях, при цьому в цілому створює враження легкості й добірності. Невід'ємною частиною Воронцовського палацу служить колонада бельведера, з якої відкривається чудовий вид на морську затоку. Доходимо до Тещиного моста. Побудував його перший секретар обкому товариш Синиця й не просто так, а щоб його тещі було зручніше до нього ходити. Звідси й назва моста. Це теж не жарт ;)
Потьомкінскі Сходи.
Переходимо через міст і попадаємо в "куточок старої Одеси". Бачимо горбатий місток з гарними ажурними ґратами. Корінні одесити вірять, що якщо пройти під ним і загадати бажання, воно обов'язково збудеться. Відразу скульптурні прикраси, грифон чавунного художнього лиття, колодязь будівлі 1858 року. Такі колодязі були основним джерелом питної води в місті до 1873 року.
Воронцовський палац
А от і місце, де можна відпочити й підкріпитися, дуже затишне й симпатичне кафе "Та Одеса". До речі огорожа, столи й стільці виконані в одному стилі з містком і колодязем, що вписує цей заклад у загальний ансамбль куточка.Тут ми й завершимо нашу розповідь, хоча про Одесу можна ще багато говорити й показувати. А найкраще , побувати там самому, тому що навіть сама барвиста розповідь не передасть того відчуття краси й захвату, що викликає красуня Одеса, перлина біля моря.
  

 

Ціна (не більше): грн/добу